auto

Autom

po diaľnici D1 Bratislava – Žilina, výjazd Nové Mesto nad Váhom / Rakoľuby – Beckov – cca 10 min. do centra obce Čachtice. Z centra obce pešo cca 45 min. po upravenej ceste (časť asfalt, časť štrkový podklad) až po vstupnú bránu do hradu, prípadne motorovým vozidlom na parkovisko pod hradom /obmedzené množstvo parkovacích miest/, odtiaľ cca 20 min. pešo (časť asfalt, časť štrkový podklad).

vlak

Vlakom

železničnou traťou Bratislava – Žilina do stanice Nové Mesto nad Váhom. Odtiaľ vlakom do Čachtíc po trati spájajúcu Nové Mesto nad Váhom – Veselí nad Moravou. Z vlakovej stanice pešo smer centrum. Cesta trvá cca 20 minút.

bus

Autobusom

autobusovou linkou na autobusovú stanicu Nové Mesto nad Váhom (pri železničnej stanici) a odtiaľ autobusom do Čachtíc – zástavka Čachtice námestie.

peso

Pešo

návštevník podľa informačných tabúľ, ktoré sú v centre obce ľahko nájde cestu na hrad a k historickým pamiatkam obce. Z centra obce cesta trvá pešo cca 45 min. po upravenej ceste (časť asfalt, časť štrkový podklad) až po vstupnú bránu do hradu. Prikladáme aj mapku pre ľahšiu orientáciu.

sk_SK