Malebná zrúcanina „tajomného hradu v Karpatoch“, vypínajúca sa na vrchu čachtického krasu, medzi obcami Čachtice a Višňové.

NEWS

Vždy čerstvé informáciu o dianí na hrade a o uzatvorení hradu z dôvodu nepriaznivého počasia

HOW TO GET TO THE CASTLE

Autom, vlakom, autobusom, alebo pešo. Všetky potrebné informácie zhrnuté na jednom mieste

ACCOMMODATION AND CATERING

Dostupné ubytovanie a stravovanie v našej obci

Entrance fees castle and parking

Please, respect the instructions of the operators of the parking lot!!!

Route leading to the castle is narroved and many tourist move on it. Conflict situations arise when cars meet there.

Opening hours

Castle management reserves its rigt to change opening hours of the castle in the case of unfavourable wheather conditions or in the case of organising events, to limit movement of visitors in the castle area and to close the castle for the general public.


– Posledný možný vstup do hradu je 30 minút pred jeho uzatvorením.

April, May, June, September

  • Saturday – Sunday : 9:30 – 17:00

July - August

  • Monday : 11:30 – 18:00
  • Tuesday – Sunday : 9:00 – 18:00

Please, respect the instructions of the operators of the parking lot!!!

  • Since the number of parking places under the castle is limited on 60 cars total, we recommend visitors to keep their cars down in the village (places covered with grass next to the House of mourning on both cemeteries, on the squere and on adjacent streets and also on the Družstevná street.)
  • Route leading to the castle is narroved and many tourist move on it. Conflict situations arise when cars meet there.
  • We do not reccomend entry to the parking lot under the castle to buses since narrowed road there can be a problem for turning of the bus.
  • We do not recommend you to park on the sides of the road to the castle and we recommand you to park only on propper parking places. Parking on the sides of the road to the castle can cause inability to move for other cars and in the case of a fire or need for fast ambulance access of emergency cars could be made impossible.

Čachtický hrad je počas štátnych sviatkov  pre verejnosť normálne otvorený v zmysle otváracích hodín hradu.

Entrance fee with the guided tour can be reserved for more than 15 persons in working days between 8 a. m to 3:30 p. m. on telephone numbers: +421 32 74 010 14 or on hrad@cachtice.sk

Prehliadky s výkladom sa realizujú počas letnej turistickej sezóny každé dve hodiny (11:00, 13:00, 15:00, 17:00) v tom prípade ak sa na hrade nachádza viac ako 10 návštevníkov.

Plánované akcie 2021

Prichystali sme pre Vás rôznorodý program na celý rok. Prezrite si pripravované podujatia a spestrite si bežný víkend.

* Správa hradu si vyhradzuje právo na zmeny v plánovaných akciách a termínoch ich konania.

Novinky

VINNÁ, ČI NEVINNÁ?

V sobotu 21.8.2021. Pri príležitosti 407. výročia úmrtia grófky Alžbety Báthory Vás pozývame na divadelné predstavenie, ktoré odohráme v časoch: 20:30, 21:30 a 22:30. Rezervácia vstupeniek: hrad@cachtice.skVstup: 5 eur Počet osôb je limitovaný. Vstup maloletých zobraziť celý článok...

Nočné prehliadky

V sobotu 7.8.2021. Pri príležitosti 461. výročia narodenín Alžbety Báthory Vás pozývame na nočné prehliadky Čachtickým hradom v časoch 20:30, 21:30 a 22:30. Počet návštevníkov je limitovaný. Rezervácia vstupeniek: hrad@cachtice.skVstup: 5 € Vstup detí len zobraziť celý článok...

Letohrádky

Dňa 24.7.2021, 10:00 – 18:00. V sobotu máme na lúke pod Čachtickým hradom pripravené hry a súťaže pre deti aj dospelých.S výherným kupónom Vás na hrade čakajú rôzne ceny a prekvapenia. SÚŤAŽE: človeče nehnevaj sa, zobraziť celý článok...

Contact

Kontakt na pracovníkov, u ktorých si môžete rezervovať počas pracovných dní od 8:00 – 15:30 prehliadku hradu s výkladom pre viac ako 15-člennú skupinu.
 
hrad@cachtice.sk

Contact us

en_GB